Klub Wolnych Mediów, czyli media bez cenzury

Dziennikarze internetowej telewizji „wRealu24” postanowili wziąć sprawy w swoje ręce i rozpocząć intensywne prace nad własną platformą, gdzie – jak podkreślają – nie będzie miejsca na cenzurę. Wszystko na razie ma mocno roboczy charakter, ale darczyńcy mogą już wesprzeć budowę strony internetowej. Czym jest Klub Wolnych Mediów?

To nazwa strony internetowej, która jest, póki co, w mocno zaawansowanym tworzeniu. Można się jednak na niej już zarejestrować, a także przesyłać datki na budowę nowej platformy. Jak się dowiadujemy, Klub Wolnych Mediów to tytuł roboczy. Nad nazwą ostateczną platformy wideo będą debatować między innymi właśnie jej użytkownicy.

Na stronie istnieje też formularz kontaktowy, gdzie można przesyłać różne sugestie. Strona ma służyć do komunikacji pomiędzy darczyńcami, czyli de facto wszystkimi, którzy chcą się przyczynić do jej tworzenia. Wszystkie zarejestrowane konta, zostaną potem przeniesione na platformę docelową. Aktualna strona internetowa Klubu Wolnych Mediów znajduje się pod adresem: www.klubwm.pl

Pomysłodawcą nowej platformy, która w odległej perspektywie ma być pewną konkurencją dla „Youtuba”, są przede wszystkim dziennikarze wRealu24, na czele z prawicowym redaktorem Marcinem Rolą. Z docelowej platformy wideo będą mogli korzystać jednak wszyscy. Ma ona gwarantować wolność słowa, brak cenzury, z którą coraz częściej spotykamy się na „Youtubie”.

1 thought on “Klub Wolnych Mediów, czyli media bez cenzury

Dodaj komentarz