TVP otwarte dla studentów

Rzeszowski oddział Telewizji Polskiej zaprosił dziś studentów Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania do odwiedzenia gmachu telewizji. Przyszli dziennikarze mieli możliwość poznać praktyczną stronę pracy nie tylko dziennikarza telewizyjnego ale całej załogi TVP.
To nie pierwszy raz, kiedy rzeszowski oddział TVP zachęca młodzież do współpracy oraz bliższego poznania tajników lokalnej telewizji. Swoimi doświadczeniami oraz wiedzą ze studentami WSiZ-u dzieliła się dziś Anna Tomczyk – redaktorka programów informacyjnych. Żacy zapoznali się z budową bloku informacyjnego, zwiedzili wszystkie pomieszczenia telewizji, nawiązali kontakt z osobami, które wcześniej widzieli tylko za szklanym ekranem.
Największe wrażenie wywarło na mnie studio nagrań. Spostrzeżenia sprzed odbiornika są całkowicie odmienne od tego, co dzisiaj zobaczyłam. Nie wiedziałam, że mapa z prognozy pogody jest graficzną projekcją dodawaną w trakcie montażu a nie obrazem rzuconym na ekran za prezenterem.
Zdumiewające jest to, że nad jednym wydaniem aktualności czuwa tak wielka ilość osób. Nie zdajemy sobie sprawy z tego, że kilka minut wieczornego wydania programu informacyjnego kosztuje cały dzień pracy dziennikarzy i techników.
Mamy nadzieję, że ta wizyta nie zniechęci studentów do zawodu dziennikarza telewizyjnego a wręcz przeciwnie – będzie zachętą do częstszych odwiedzin.